• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Zdrowy tryb życia

Z jakich powodów tak naprawdę chorujemy?
Sporo zależy od genotypu człowieka – a wiadomo, że trudno dbać o własne zdrowie, jeśli po prostu we własnym DNA mamy tak jakby zapisane problemy sercowe bądź ponadprzeciętne ryzyko nowotworów. Jednakże oczywiście niesłychanie wiele tak naprawdę zależy od stylu naszego życia. Zatem często ludzie chorują, ponieważ najzwyczajniej nieodpowiednio żyją. Świetnie to można zauważyć, gdy spoglądniemy na Stany Zjednoczone. W owym jakże ogromnym państwie są stany, gdzie zamieszkuje ponadprzeciętna liczba „grubasów”, ale odnajdą się również takie miejsca, w których kult pięknego wyglądu jest bardzo silny, toteż zamieszkuje je o wiele niższa ilość osób zmagających się z nadwagą.
– Odpowiednia dieta! Naturalnie nigdy nie należy popadać w jakąś paranoję, odmawiać sobie wszelkich żywieniowych przyjemności, lecz ogólnie nie możemy za bardzo przesadzać ze zbędnymi kaloriami. Trzeba zachować zdrowy umiar w jedzeniu.
– Dużo więcej aktywności fizycznej! Zatem więcej się ruszajmy, ograniczmy jazdę samochodem, uprawiajmy jakieś sporty. Może pływanie, koszykówka czy jogging? Dobra informacja dla pragnących nieco więcej jeść: gdy człowiek codziennie mocno się poci, ma możliwość nieco więcej jeść – bez tycia.

1. Dowiedz się teraz

2. Czytaj dalej

3. Przejrzyj

4. Zobacz szczegóły

5. Wejdź

Categories: Medycyna

Comments are closed.