• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Idealna podróż dla nowożeńców, może Meksyk?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród podróżnych, aniżeli Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. Szczególnie, że Portugalia jest całkiem niedroga, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie napisać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto brać pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, aniżeli pozostałe rejony kraju, który może nie jest biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – na przykład za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko ładne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet uważa, iż Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko piękne zabytki bądź doskonałą pogodę, ale także dały dla nas wybitnych artystów, pyszne jedzenie bądź luksusowe auta. Warto jednak skupić się bardziej na zwiedzaniu Italii. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast każdego dnia latają jakieś samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek odwiedzić.
Choć akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są także miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – nieduże miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje znaczenie tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z tęsknotą wyczekuje na jakże wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy wreszcie nadchodzi ten moment gdy możemy razem z rodziną udać się na wspólny wypoczynek. Obecnie wyborów w tym aspekcie mamy tak dużo, iż niełatwo bywa zdecydować się. Warto zapoznać się dokładnie z ofertami różnych agencji turystycznych, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie sporo interesujących miejsc w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy taką możliwość i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny wtedy bywają o wiele niższe, to ilość wczasowiczów w najpopularniejszych miejscach jest także mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy także żeby oprócz wartości wypoczynkowych, takich jak plaża lub dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wyśmienitą pogodę oraz ciekawe zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest wręcz przepełniona wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na urlop do Grecji można być pewnym, iż nie dosięgnie nas znużenie. W każdym momencie bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi niesamowitymi budowlami oraz legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według wielu ludzi może być uważany za niemalże raj. Przecież to wspaniałe państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są godne, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać wielu podróżnych. Jeżeli należysz do owego grona, musisz głównie wiedzieć, iż wyjazd do Australii to bardzo duży wydatek. To przecież kraj zlokalizowany na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba najzwyczajniej ustalić dla siebie jakiś cel!
A trzeba otwarcie przyznać, iż Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, na przykład słynną Operę, ale również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest również duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który oferuje nam bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Idealna podróż poślubna, może Meksyk?
Ogólnie nie liczy się tak naprawdę miejsce, gdzie para młoda spędzi podróż poślubną, ale niewątpliwie ciekawsze są egzotyczne kraje, aniżeli polskie góry. Cóż, właśnie takie są realia, ciężko w tym momencie z nimi polemizować. Dobrze, ale gdzie w takim razie warto pojechać? Strzałem w dziesiątkę jest Meksyk, a więc państwo położone w Ameryce Środkowej. W ostatnim czasie można bardzo dużo przeczytać o Meksyku, jednak generalnie w bardzo negatywnym świetle. Oczywiście chodzi o te obszary, które przypominają aktualnie bardziej miejsce wojny, niż rozwijającego się sąsiada USA.
Meksyk ma gigantyczny kłopot z gangami, jednakże to tylko i wyłącznie domena dużych miast i terenów przygranicznych. Zatem 99% Meksyku to całkiem bezpieczne tereny. Definitywnie nie można generalizować, szczególnie, iż o ile stereotypy w wielu przypadkach są prawdziwe, to akurat w tym przypadku nawet trudno pisać o stereotypach. Zwłaszcza, że turystyczne regiony to bardzo bezpieczne miejsca. Wydaje się zatem, że każdy mężczyzna nie powinien bać się o własną żonę, bo w ciągu roku w Meksyku odpoczywa wielu turystów. Warto wspomnieć, iż samo wylegiwanie się na plaży, ogólnie przebywanie w kurorcie, to wielkie nadużycie. W końcu mówimy o tym państwie, gdzie podróżnicy potrafią spędzić kilka lat.

1. Przejdź dalej

2. Przeczytaj to

3. Sprawdź tutaj

4. Kliknij

5. Zobacz stronę

Categories: Turystyka

Comments are closed.