• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Słowenia pełna atrakcji dla każdego

Skarby Danii
Północna cześć Europy nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura trwale związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera bardzo wiele wspaniałych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest w takim razie świetnym dowodem na to, że północna Europa również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!

1. Kliknij i zobacz

2. Zobacz więcej

3. Tutaj

4. Sprawdź teraz

5. Przeglądaj

Categories: Rekreacja

Comments are closed.